Aktualności

Rowery trekkingowe najchętniej wybierane przez cyklistów

Rowery trekkingowe najchętniej wybierane przez cyklistów

Rowery trekkingowe zarezerwowane są dla cyklistów, lubiących jazdę po nierównym i górzystym terenie. Świetnie się tam on sprawdzają, gdyż są dostosowane konstrukcyjnie do trudnych warunków. Co ważne, konstrukcja ta w żaden sposób nie przeszkadza poruszać się cyklistom po płaskim i asfaltowym terenie.

Rowery do codziennej jazdy

Rowery te, często są używane przez wyczynowców oraz przez miłośników jazdy po trudnym terenie. Są one także wybierane w ramach środka komunikacyjnego do szkoły czy pracy. Ten typ roweru jest jednym z najchętniej wybieranych. Każdy cyklista posiadający rower trekkingowy musi pamiętać o zakładaniu kasku. Zapewni on bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Podstawowe wyposażenie rowerów trekkingowych

Na wyposażeniu tych rowerów znajdują się błotniki, chroniące cyklistę przed niepogodą, przede wszystkim przed błotem, kałużami i zachlapaniami. Te modele posiadają także amortyzację siodełka i regulowany wspornik kierownicy. Te elementy zapewniają bardzo komfortową i przyjemną jazdę. Bardzo często tego typu rowery posiadają bagażniki, dzięki którym można transportować potrzebne akcesoria na długie wycieczki.

Doskonała przyczepność roweru do podłoża

Rowery trekkingowe dostępne są już najczęściej z zainstalowanym oświetleniem, które obowiązkowo się przydaje w nocy. Opony tych rowerów mają duże średnice ale jednocześnie są one dosyć cienkie. Te rowery są również ciężkie, gdyż zapobiega to wypadkom, które mogłyby się pojawić jadąc ze stromego zbocza. Duża waga zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża.