Uncategorized

Problemy z potencją – czy psychoterapia może pomóc?

Problemy z potencją – czy psychoterapia może pomóc?

Problemy z potencją

Problemy z potencją seksualną, to bardzo szeroki temat. Dotyczy on kobiet i mężczyzn. Kłopoty w sferze seksualnej mogą pojawić się w każdym wieku i być spowodowane najróżniejszymi czynnikami. Łączy je to, że mogą poważnie zaburzać intymną relację między partnerami. Dotycząc jednego z nich, wpływają też na drugiego. Jeśli są przewlekłe, życie seksualne danej pary traci na jakości. Mogą pojawić się zjawiska negatywne, takie jak niezrozumienie, pretensje, żal, a nawet złość do partnera. Seks to jeden z kluczowych elementów każdego związku. Dlatego tak ważne jest by dawał radość i satysfakcję obu stronom.

Przyczyny problemów z potencją

Problemy z potencją mogą mieć bardzo różne przyczyny. Mogą być wywoływane przez inne poważne schorzenia na pozór nie związane z płciowością. Do schorzeń tych należy nadwaga, otyłość, miażdżyca, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze. Wszystkie one mogą skutkować zaburzeniami erekcji, które są główną przyczyną seksualnych kłopotów mężczyzn. Potencja może szwankować przy stanach zapalnych układu moczowego, przy schorzeniach prostaty i wielu innych chorobach. Przyczyną zaburzeń potencji mogą być też naturalne procesy starzenia. Męska potencja seksualna może szwankować z uwagi na problemy psychiczne, na przykład na skutek stresu.

Problemy z potencją – czy psychoterapia może pomóc?

Psychoterapia nie zawsze jest potrzebna, gdy mężczyzna ma problemy z potencją. Potrzebna jest zwłaszcza wtedy, gdy impotencja jest psychogenna. Chodzi o problemy z intymną relacją z kobietami wywołane czynnikami natury psychicznej. Czynniki te, to negatywne doświadczenia w tej sferze, niewłaściwe wzorce, ośmieszenie lub wyśmianie, odrzucenie, lęk przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, lęk przed ciążą i wiele innych. Zanim udamy się do psychoterapeuty trzeba wykluczyć inne niż psychiczne przyczyny męskich kłopotów z potencją. Psychoterapia na pewno nie wyleczy prostaty i nie wyeliminuje fizycznej przyczyny zaburzeń erekcji. Może pomóc w usunięciu psychicznych przyczyn tego typu kłopotów.

Czytaj więcej na https://www.aptekakamagra.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *