Uncategorized

Implanty stomatologiczne – nowinka stomatologiczna w uzupełnianiu braków w uzębieniu

Implanty stomatologiczne – nowinka stomatologiczna w uzupełnianiu braków w uzębieniu

Implanty stomatologiczne są innowacyjnym, nowoczesny, skutecznym, bezpiecznym rozwiązaniem, o zdumiewających efektach na uzupełnianie braków w uzębieniu. Implanty stomatologiczne są wykonywane przede wszystkim z materiału o nazwie tytan. Są to implanty bardzo trwałe, mocne, wytrzymałe oraz obojętne dla ludzkiego organizmu. To właśnie z nich najczęściej wykonuje się implanty zębowe. Innymi rodzajami implantów stomatologicznych są implanty ceramiczne. Są one odporne na zmiany temperatury, zachodzące w jamie ustnej – ciepło, zimno. Nie mają wpływu na organizm człowieka. Są odporne na ścieranie.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wywierceniu otworu w wyrostku zębodołowym. Następnie w to miejsce umieszczany, wszczepiany jest implant. Następnie wkłada się specjalną  śrubę gojącą. Okres gojenia się rany wynosi od trzech do sześciu tygodni. Następnie wkłada się specjalny łącznik – filar protetyczny, na który na końcu nakłada się sztuczny ząb – koronę protetyczną.

Zabieg wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz psychikę pacjenta

Zabieg stomatologiczny jakim jest wszczepianie implantów bardzo pozytywnie wpływa na psychikę człowieka. Człowiek staje się pewniejszy siebie oraz swojego wyglądu, bardziej atrakcyjny. Wielu pacjentów decyduje się na tego rodzaju zabieg ze względów estetycznych, aby mieć pełne, kompletne uzębienie. Jest to nowoczesne rozwiązanie problemu z brakiem uzębienia, o zaskakujących efektach.

Źródło artykułu: http://www.dentalimplantspoland.international/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *