Uncategorized

Implanty – czy warto inwestować w komfort?

Implanty – czy warto inwestować w komfort?

Dorośli tracą zęby z różnych powodów: próchnicę, urazy czy przez paradontozę. Odpowiednia higiena nie zawsze wystarcza, by utrzymać w zdrowiu 32 zęby stałe. Często zdarza się, że konieczny jest zabieg implantacyjny.

Konsekwencje braku zębów

Nieważne, czy brakuje jednego, czy kilku zębów, istotne jest szybkie ich wstawienie. Zwlekanie z tym grozi konsekwencjami:

  • przechyleniem zębów sąsiednich,

  • ścieraniem,

  • zanikiem kości,

  • wydłużeniem antagonistów (tzw. efekt Godona).

Dodatkowo mogą wystąpić częste bóle głowy, problemy z artykulacją i ze snem.

Zalety rozwiązań protetycznych na implantach

Implanty Lublin są idealną alternatywą dla braków zębowych i na szczęście coraz więcej pacjentów decyduje się na te wysokiej klasy rozwiązania protetyczne. Są one szczególnie korzystne, gdy pacjentowi brakuje jednego zęba, gdyż nie ma wtedy konieczności szlifowania zdrowych zębów sąsiednich, co wiąże się z ryzykiem ich obumarcia. Również w przypadku całkowitego braku zębów uzupełnienia protetyczne umocowane na wszczepach są doskonałym rozwiązaniem.

Podstawowym celem zabiegu wszczepienia implantów jest przywrócenie fizjologicznego żucia, a także komfortu i estetyki oraz swobody mówienia pacjenta. Wielu pacjentów obawia się samego zabiegu chirurgicznego oraz wysokich kosztów z nim związanych. Obecnie istnieją systemy ratalne, które umożliwiają korzystną spłatę rachunku. Strach przed zabiegiem może zredukować spokojna rozmowa ze stomatologiem, który wyjaśni jego przebieg i rozwieje wszelkie wątpliwości. Inwestycja w implanty Lublin przywróci piękny uśmiech i komfort podczas jedzenia porównywalny z naturalnymi zębami.

Źródło informacji: http://www.czupkallo.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *